نام زیرپورتال : آذربایجان شرقی
اخبار

1397/7/10 سه‌شنبه

بررسی مسائل و مشکلات واحدهای تولیدی، صنعتی و سرمایه گذاری شهرستان شبستر در جلسه شورای هماهنگی واحدهای تابعه وزارت امور اقتصادی و دارایی در استان آذربایجان شرقی

به گزارش روابط‌عمومی اداره کل امور اقتصادی و دارایی آذربایجان شرقی، جلسه شورای هماهنگی واحدهای تابعه وزارت امور اقتصادی و دارایی در استان آذربایجان شرقی با حضور فرماندار شهرستان شبستر و شرکت مدیران واحدهای تولیدی، صنعتی، کشاورزی، سرمایه گذاری و اصناف شهرستان شبستر به روز یکشنبه 97/7/8 در محل فرمانداری شهرستان شبستر و با هدف بررسی مسائل و مشکلات واحدهای تولیدی، صنعتی و سرمایه گذاری شهرستان شبستر در بخش های مربوط به وزارت امور اقتصادی و دارایی برگزار شد.

به گزارش روابط‌عمومی اداره کل امور اقتصادی و دارایی آذربایجان شرقی، جلسه شورای هماهنگی واحدهای تابعه وزارت امور اقتصادی و دارایی در استان آذربایجان شرقی با حضور فرماندار شهرستان شبستر و شرکت مدیران واحدهای تولیدی، صنعتی، کشاورزی، سرمایه گذاری و اصناف شهرستان شبستر به روز یکشنبه 97/7/8 در محل فرمانداری شهرستان شبستر و با هدف بررسی مسائل و مشکلات واحدهای تولیدی، صنعتی و سرمایه گذاری شهرستان شبستر در بخش های مربوط به وزارت امور اقتصادی و دارایی برگزار شد. این جلسه با حضور رؤسا، مدیران کل و نمایندگان دستگاههای اجرایی تابعه وزارت امور اقتصادی و دارایی در استان شامل؛‌ امور اقتصادی و دارایی، امور مالیاتی، گمرک، بیمه، بورس، بانک ملی و جمع‌آوری و فروش اموال تملیکی تشکیل شد. در این جلسه علی اصغر عباس زاده مدیر کل امور اقتصادی و دارایی آذربایجان شرقی و رییس شورای هماهنگی مدیران استانی دستگاههای اجرایی تابعه وزارت امور اقتصادی و دارایی در استان ضمن گرامیداشت هفته دفاع مقدس گفت: خوشبختانه جلساتی در استان به ریاست شخص استاندار در جهت  بررسی مسائل و مشکلات برگزار می شود و نظریات عالی کارشناسی با امضای استاندار و یا معاونین استاندار به معاون اول رئیس جمهور فرستاده می‌شود. وی افزود: تمام سعی و تلاش خود را می‌کنیم مسائل و مشکلات را دسته بندی کنیم و تا جایی که از دستمان بر می آید حل نمائیم و اگر جایی به بن بست رسیدیم از مراجع ذیربط پیگیری می‌نماییم. وی گفت: به عنوان مدیر کل امور اقتصادی و دارایی آذربایجان شرقی و نماینده وزیر حتما مسائلی که در حوزه امور اقتصادی و دارایی وجود دارد را با امضای خود به شخص وزیر می‌فرستیم که ان شاءالله پیگیری شده و نتیجه گیری هم می‌شود. رییس شورای هماهنگی مدیران استانی دستگاههای اجرایی تابعه وزارت امور اقتصادی و دارایی در استان گفت: در صورت بروز مسائل و مشکلات در حوزه امور اقتصادی و دارایی مسئولین و فعالین اقتصادی باید با همدیگر لینک شده و دست در دست هم مشکلات موجود را حل نمایند که این پویا بودن جامعه را نشان می دهد. مدیر کل امور اقتصادی و دارایی آذربایجان شرقی گفت: دو مسئله حاد در حوزه گمرک وجود دارد که هم بحث تعهد ارزی و هم پیمان‌سپاری ارزی می‌باشد که به عنوان پیشنهاد مطرح کردیم حداقل دولت، بخش خصوصی که صادرکننده هستند را از پیمان‌سپاری معاف کنند و چون حجم قابل توجهی هم نیست ولی به ارز دولتی نیاز دارند. عباس زاده اظهار کرد: در خصوص استاندارد سازی محصولات نفتی آماده همکاری هستیم و شاید این موضوع به تمامی سازمان ها ارتباطی نداشته باشد ولی به مجموعه کارگروه ارتباط پیدا می کند و تمام سعی و تلاش خود را می‌کنیم تا اگر مشکلی پیش آید پیگیری و رفع نمائیم. شایان ذکر است این جلسه در راستای برگزاری نشست های مشترک با تشکل های بخش خصوصی، فعالان اقتصادی، نهادهای مردمی و صنفی تشکیل شد و در ادامه هریک از مسئولین و مدیران کل دستگاههای اجرایی شامل؛ امور مالیاتی، بانک ملی و بورس منطقه‌ای به سوالات و ابهامات حضار پاسخ دادند و مقرر شد در دو سه روز کاری مشکلات موجود توسط مدیر کل مربوطه از نزدیک مورد بررسی قرار گرفته و در راستای حل و رفع آنها دستورات لازم صادر گردد.


 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر
کلیه حقوق این پورتال متعلق به وزارت امور اقتصادی و دارایی می باشد
^