نام زیرپورتال : آذربایجان شرقی

1397/4/14 پنجشنبه

بزرگترین کارخانه تولید آب میوه 100 درصد طبیعی خاورمیانه در شهرستان بستان آباد آذربایجان شرقی با مشارکت بانک صنعت و معدن افتتاح شد

به گزارش روابط عمومی اداره کل امور اقتصادی و دارایی آذربایجان شرقی به نقل از نصر، بزرگترین کارخانه تولید آب میوه 100 درصد طبیعی خاورمیانه در شهرستان بستان آباد آذربایجان شرقی با مشارکت بانک صنعت و معدن افتتاح شد

به گزارش روابط عمومی اداره کل امور اقتصادی و دارایی آذربایجان شرقی به نقل از نصر،  بزرگترین کارخانه تولید آب میوه 100 درصد طبیعی خاورمیانه در شهرستان بستان آباد آذربایجان شرقی با مشارکت بانک صنعت و معدن افتتاح شد.

«سید علی حسینی» - مدیر عامل کارخانه «پرشین نوش» در این خصوص اظهار کرد: ساخت این مجموعه از سال 93 و از طریق سرمایهگذار خارجی در کیلومتر 37 آزاد راه تبریز-زنجان در زمینی به مساحت 24 هزار متر مربع آغاز شد، با توجه به شرایط اقلیمی حاکم بر این منطقه، امکان ساخت و ساز تنها در هفت ماه سال فراهم بود.

وی از صرف یک هزار و 700 میلیارد ریال اعتبار برای احداث این کارخانه خبر داد و گفت: احداث کارخانه پرشین نوش در اشتغال‌زایی مستقیم برای 315‌ نفر و اشتغال زایی غیرمستقیم برای 1200 نفر نقش داشته است.

وی در ادامه تنوع محصول را از ویژگیهای ممتاز این کارخانه دانست و بیان کرد: کارخانه پرشین نوش دارای خط‌های فرآوری تمامی میوهها اعم از انواع مرکبات به ویژه لیموشیرین، سیب، انار، انواع توتها، میوههای هسته کوچک مانند آلبالو و هسته بزرگ از قبیل هلو و زرد آلو است که بسیاری از آنها مانند لیموشیرین، برای اولین بار در جهان، فرآوری میشوند.

حسینی در پایان خاطرنشان کرد: تولید 100 میلیون لیتر آبمیوه، سه هزار و 250 تن کنسانتره و استفاده نکردن از مواد نگهدارنده نیز از دیگراقدامات و ویژگیهای منحصر این کارخانه بوده که آن را در خاورمیانه بیهمتا کرده است.

"مهرداد رشتچیان"، سرمایه گذار و مدیر کارخانه پرشین نوش نیز در ادامه این مراسم اظهار کرد: این کارخانه در جهان منحصر به فرد است و ما امکانی در این مجموعه فراهم کردیم که بتوانیم تمامی محصلات باغی و زراعی را در آن فرآوری کنیم. هنگام خرید این خط از فروشندگان آلمانی، آن‌ها در تعجب بودند که چگونه ممکن است کشوری تمامی میوه‌های چهار فصل را در خود داشته باشد.

وی در ادامه با تقدیر ویژه از برخی مسئولان در یاری رسانی برای اجرای این پروژه اظهار کرد: امیدواریم تمامی مدیران به سرمایه گذاران کمک کنند، چرا که سرمایه گذاران می‌توانستند سرمایه خود را در بانک‌ها پس‌انداز کرده و سود بگیرند، اما نگاه، نگاه صنعتی و کمک به پیشرفت و اشتغال‌زایی است.

وی در پایان با تاکید بر ضرورت ادامه همراهی بانک صنعت و معدن، اجرای یک پروژه بهداشتی و دارویی با اعتبار ۵۰۰ میلیارد تومان را از برنامه‌های آتی‌اش دانست.

گفتنی است، کارخانه پرشین نوش به عنوان بزرگترین کارخانه تولید آب میوه 100 درصد طبیعی خاورمیانه، دوازدهم تیر ماه 97 با حضور استاندار آذربایجان شرقی، نماینده مردم بستان آباد در مجلس شورای اسلامی، امام جمعه بستان آباد و دیگر مسئولان کشوری و استانی افتتاح شد

 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر
کلیه حقوق این پورتال متعلق به وزارت امور اقتصادی و دارایی می باشد
^