طبق مصوبات ستاد مرکزی سهام عدالت، سهام عدالت تا کنون برای 13 گروه از افراد جامعه (به شرح ذیل) تعلق گرفته و ثبت نام تمام مراحل به پایان رسیده است:

1.       مدد جویان نهادهای حمایتی و  (اگر تا قبل از 29/12/85 مدد جوی کمیته امداد و بهزیستی باشند.)ایثارگران فاقد شغل بالای 6 ماه جبهه.

2.       روستائیان و عشایر (اگر تا قبل از 29/12/85 در روستا ساکن بوده باشند. )

3.       شاغلین و بازنشستگان لشگری و کشوری (اگر قبل از 29/12/85 برای آنها حکم کارگزینی صادر شده و یا لیست بیمه آنها ارسال گردیده باشد.)

-         کارکنان شرکت‌ها و یا سازمان‌هایی که طبق اصل 44 در لیست واگذاری قرار گرفته‌اند مشمول سهام عدالت نمی‌باشند و برای آنها سهام ترجیحی تعلق خواهد گرفت.

4.       خانواده‌های ایثارگران و شهدا (با تأییدیه بنیاد شهید و قبل از سال 86).

5.       زنان سرپرست خانوار شاغل  (با تأیید اداره کار).

6.       زنان سرپرست خانوار غیر شاغل و یا بد سرپرست(اگر تا قبل از سال 88 طلاق گرفته و یا بد سرپرستی آنها از طریق مراجع قضائی ثابت شده باشد.)

7.       قالیبافان (قبل از سال 88).

8.       تاکسیرانان  (قبل از سال 88).

9.       فعالان قرآنی، خبرنگاران و روزنامه نگاران، کارکنان و دست اندرکاران سهام عدالت.

10.    خدام مساجد و حسینیه‌ها ( با تأیید اداره‌کل اوقاف و امور خیریه).

11.    بیماران خاص (با تأیید دانشگاه علوم پزشکی).

12.    کارکنان ستادهای نماز جمعه و طلاب و روحانیون.

13.    مددجویان نهادهای مراقبتی زندان‌ها، پس از خروج (قبل از سال 88).

-     افرادی که به هر نحو مشمول سهام عدالت نبوده‌اند و یا از مراحل اعلام شده جا مانده‌اند تا اعلام مجدد ستاد مرکزی سهام عدالت ثبت نام مجدد برای آنها میسر نخواهد بود.

-     تا کنون فقط برای مشمولان فاز اول، نهادهای حمایتی، روستائیان و عشایر و شاغلین و بازنشستگان لشگری و کشوری سود سهام عدالت واریز گردیده و واریز سود سهام عدالت برای بقیه مشمولان طبق ماده 100 قانون برنامه پنجم توسعه منوط به مستهلک شدن ارزش اسمی سهام از محل سود سهام می‌باشد.

-     متأسفانه با وجود پیگیری‌های صورت گرفته، نتایج فراخوان‌های اصلاح و تکمیل از طرف ستاد مرکزی سهام عدالت ابلاغ نگردیده است، در صورت حصول نتیجه جهت رفاه سهامداران اطلاعات به شرکت‌های تعاونی سهام عدالت شهرستان‌ها ابلاغ خواهد گردید.

کلیه حقوق این پورتال متعلق به وزارت امور اقتصادی و دارایی می باشد
^